Jak zapewniają miłośnicy tego sportu, ćwiczenia kulturystyczne nie tylko powodują przyrost masy mięśniowej i ładnie kształtują sylwetkę, ale również poprawiają samopoczucie i zwiększają wiarę we własne możliwości: "jestem silny, sprawny, świetnie wyglądam". Taki efekt wymaga jednak systematyczności i czasu.
Od czego zacząć?Od nauczyciela. Wizytę na siłowni trzeba zacząć rozmowy z instruktorem, który dobierze odpowiednie ćwiczenia.
- Osoba, która jest początkująca nie powinna ćwiczyć dłużej niż półtorej godziny. Łącznie z rozgrzewką - podpowiada instruktor kulturystyki. - Bardziej też musi skupić się na kondycji niż na treningu siłowym.
Często, znudzeni powolnym wprowadzaniem w świat kulturystyki, adepci wybierają drogę na skróty. Dostęp do środków dopingujących takich jak metanabol czy omka jest łatwy. Owszem, dzięki nim w krótkim czasie osiąga się przyrost masy mięśniowej, ale płaci się zdrowiem. Pomijając takie skutki uboczne, jak np. powiększenie piersi nieumywakin woda utleniona (tzw. ginekomastia), obciążona zostaje wątroba, trzustka, a osoba stosująca doping często staje się agresywna i wybuchowa.
Legalne wspomagaczeŻadnego sportu nie da się efektywnie uprawiać bez odpowiednio skomponowanej diety. Ona jest też podstawą poprawiania swoich wyników na siłowni.
- Dobrze zbilansowana dieta powinna się składać z 60 proc. węglowodanów, 30 proc. białek i 10 proc, tłuszczy - podpowiada instruktor kulturystyki.
Przy intensywnych ćwiczeniach bardzo pomagają tzw. suplementy, czyli naturalne preparaty, dzięki którym osiąga się lepsze efekty. Oczywiście nie działają tak błyskawicznie jak doping, ale nie mają tez takich skutków ubocznych.
- Najpopularniejszy suplement to kreatyna - podpowiada instruktor, dodając, że początkujący powinni jednak nawet ten środek sobie darować. - Na początku trzeba przystosować organizm do większego wysiłku bez wspomagaczy. Dopiero potem wprowadza się odżywki.
Anna Pachorek
ródło informacji:
var nsix_params = new Object();nsix_params.fcolor = "#0000FF";nsix_params.max_ad_cnt = 4;nsix_params.adareas = ["article"];nsix_params.positive = [".articleText"];nsix_params.cutoff = ["#newsAddContent", ".embed"];document.write(""); if(INTPL("isAd","news_dol_belka"))document.write(unescape("%3Cdiv%20class%3D%22advertisement%20news_dol_belka%22 style=%22float:left;padding-bottom:10px;%22%3E"));INTPL("insertAd","news_dol_belka");if(INTPL("isAd","news_dol_belka"))document.write(unescape("%3C%2Fdiv%3E")); Więcej o: , , , Oceń artykuł:- 0%
- 0%
* pola wymagane.
INTERIA.PL gwarantuje, iż adresy nadawcy i odbiorcy nie są przez INTERIA.PL zbierane ani przetwarzane. Służą wyłącznie do jednorazowego wysłania wiadomości.
jQuery(document).ready( function () { if(jQuery(".adSense").find("iframe").length !== 0) { jQuery(".adSense").show(); } }); Zobacz również- Czerwony wywołuje stan gotowościNajnowsze wyniki badań naukowych pokazują, że czerwień na krótko zwiększa nasze
- Kontuzje na dystansZwichnięcia kostki, naciągnięcie mięśni, przeforsowanie kolan i stawów skokowych
więcej »(9 zdjęć)
więcej »(14 zdjęć)
Karuzela z emocjami
Mało brakowało, a aktorki nie byłoby wśród jurorów Mam...
Co robić, by spać i się wyspać?
Możemy skutecznie pokonać kłopoty z zasypianiem, nie...
Żona ma do mnie dużo cierpliwości
Sławę zdobył rolą w Krótkim filmie o zabijaniu, na...
- Ford Mustang" class="photo" />
Ford Mustang
Moc: 239 kW / 325 KM
34 000 km
Kabriolet - Audi A4 Allroad 2.0 TDI" class="photo" />
Audi A4 Allroad 2.0 TDI
Dach panoramiczny
Czujniki parkowania, elektryczne szyby, filtr cząstek stałych, napęd na cztery koła. - BMW M5" class="photo" />
BMW M5
Moc: 400 KM
Skórzana tapicerka, układ ESP, reflektory ksenonowe, czujniki parkowania.
Twój komentarz może być pierwszy!
Treść:
Podpis:
Aby dodać komentarz należy wypełnić pola treść i podpis.
- 1. komentarzy: 5
- 2. komentarzy: 4
- 3. komentarzy: 2
- 4. komentarzy: 2
- 5. komentarzy: 1
- 1. +98% / -2% Ocen: 66
- 2. +98% / -2% Ocen: 48
- 3. +97% / -3% Ocen: 103
- 4. +97% / -3% Ocen: 71
- 5. +96% / -4% Ocen: 23 INTPL("insertAd","belka_stopka");Informacje dodatkowe
Wszystkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację . Copyright © 1999-2011 INTERIA.PL S.A.
/* *//* */if(document.getElementById("ad_header1")){document.getElementById("ad_header1").style.width="auto";}INTPL("insertAd","stat_1");Źródło: http://facet.interia.pl/news/jak-rzezbic-cialo-na-silowni,1657969
No comments:
Post a Comment